Porady

PONIŻEJ PRZEZTUJEMY ODPOWIEDZI NA ZADAWANE PYTANIA. JEŻELI NIE ZNAJDĄ PAŃSTWO ODPOWIEDZI ZAPRASZAMY DO KONTAKTU POD NUMEREM 

509 493 293

 

# Bezprzewodowy czy przewodowy system alarmowy?

Zarówno systemy przewodowe jak i bezprzewodowe spełniają swoje zadanie. Systemy bezprzewodowe najczęściej są droższe dlatego polecamy je klientom którzy mają wykończone obiekty i nie chcą kłaść przewodów, kuć, bruzdować itp.

# Czy stosować czujniki zewnętrzne, podobno z nimi często są problemy?

Wszystko zależy od tego jak czujniki zostały dobrane do otoczenia, na rynku jest wiele produktów które mają spełniać zadania ochrony zewnętrznej jednak nie wszystkie się sprawdzają. Z dobrym czujnikiem zewnętrznym wiąże się cena. Ostatnią rzeczą jaka jest ważna przy takim systemie to umiejętność odpowiedniego ustawienia takich urządzeń aby nie generowały fałszywych alarmów.

# Czy zabezpieczać okna?

Oczywiście polecamy zabezpieczanie okien z kilku względów m. in. jest to dodatkowa bariera dla potencjalnego włamywacza podobnie jak system zewnętrzny. Kolejnym atutem jest możliwość swobodnego poruszania się po obiekcie będąc chronionym w granicy obiektu.

# W domu przebywają zwierzęta czy alarm się sprawdzi?

Mamy kilka możliwości zabezpieczenia obiektu w którym przebywają zwierzęta. Jednym z przykładów jest zastosowanie wcześniej wspomnianego zabezpieczenia okien i drzwi wtedy zwierzęta mogą się swobodnie poruszać po obiekcie. Drugą metodą jest zastosowanie czujników odpornych na zwierzęta. Najbardziej problematycznym zwierzęciem jest kot, jednak i na to mamy sposób sprawdzone czujniki jednego producenta które mają inteligentną analizę ruchu.

# Jaki będzie najlepszy system alarmowy dla domu?

I tu odpowiedz jest bardziej skomplikowana ponieważ to tak jakby zadać pytanie jakie ubranie będzie najlepsze. Wszystko zależy od wielu czynników jak np. wielkość obiektu, warunki w jakich ma pracować, co chcemy ochraniać itp. W takim celu aby dobrać optymalny system należy przeprowadzić wizję lokalną.

# Ile kosztuje dobry system alarmowy?

Następne trudne pytanie. Wszystko zależy od tego jaka jest wartość którą chcemy zabezpieczyć, jak dużo i jakiego rodzaju urządzeń należy zastosować. Przykład dom 200m2 można optymalnie zabezpieczyć systemem za 2500pln zaś dom o wielkości 100m2 systemem za 10000pln. Najważniejsze pytanie jakie musimy sobie zadać to ile jest warte dla nas bezpieczeństwo nasze i rodziny oraz mienie które chcemy chronić.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress